24. února 2014

Cvičitel aerobiku II. a III. třídy ACI

Pokud jste zavítali na tuto záložku, předpokládám, že jste již zkušení v oblasti aerobiku nebo máte alespoň velký vztah ke sportu či tanci a chcete si rozšířit své pole působnosti.

Řeč bude o kurzech cvičitele aerobiku II. a III. třídy společnosti ACI - Akademie cvičitelů a instruktorů v Praze. (www.acipraha.cz)

Něco málo o ACI

Akademie cvičitelů a instruktorů je pod záštitou ČASPV - České asociace sport pro všechny. Je akreditovaným školicím střediskem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a členem České komory fitness. Vydává Osvědčení o odborné způsobilosti především pro cvičitele aerobiku, instruktory fitcenter a indoor cyclingu, dále pak pro instruktory snowboardingu, inline bruslední apod. Výuka probíhá pod taktovkou profesionálních lektorů (např. Mistrem ČR v aerobikové Individual Trophy profesionálů Tomášem Dědičem), výuka probíhá v teoretické i praktické části.

(zdroj: www.acipraha.cz)

Jak kurzy probíhají?

Zpočátku je třeba zmínit, že musíte splnit věkový limit 17 let. Kurzy stojí pro rok 2014 4.200,-Kč, popř. 4000,-Kč při platbě max. měsíc předem.

Kurzy probíhají v ZŠ Hostýnská nedaleko zastávky "Hostýnská", ve třech dvoudenních víkendových školeních, přičemž třetí víkend v neděli skládáte závěrečnou zkoušku. Jak jsem již zmínila, jedná se o teoretické o praktické procvičování s profesionály, kteří vám vysvětlí fyziologii těla, nebezpečné cviky, základní zásady lektorování, ukáží vám, jak koncipovat hodinu, co dělat/nedělat.

Závěrečná zkouška pak probíhá formou písemného testu z teorie, na který máte, myslím že 60 minut. Druhá část je pak praktická - předcvičování před odbornou porotou a zároveň i před ostatními účastníky kurzu. Ohodnoceni budete známkou.

Pokud uspějete, obdržíte certifikát a kartičku ACI, kterou nesmíte ztratit - je totiž nutné si kvalifikaci doplňovat a postupně nasbírat body na různých dalších jednodenních seminářích, které se specializují na určitý druh cvičení a jsou také podstatně levnější (např. dance aerobic, body form, dětský aerobic/650,- Kč za seminář pro rok 2014).

Mé vlastní zkušenosti a poznatky

V první řadě lidi - jsou opravdu milí a vstřícní, snaží se vám pomoci. Samozřejmě ne tak, že s vámi budou jednat jako v bavlnce, ale v rámci možností je to vše v pořádku. Ujistěte se, že s sebou budete mít dost tekutin nebo alespoň láhev na vodu. To samé s jídlem - lehčí svačinky s sebou, popř. je možné si na místě koupit kaiserky se sýrem a salátem, müsli tyčky, jablka,čaj, kávu, balenou vodu apod. - nic velkého, ale stejně na nic víc čas mít moc nebudete. Možná vám dovolí jíst při teorii, ale to je většinou takové.. "blbé".. a jinak pauzy i při praktické části třeba 15 minut. Den tam ale strašně rychle uteče. Možná budete dost unavení, ale za to osvědčení to stojí.

Nejste-li z Prahy a nemáte tam kde přespat, využijte možnosti spaní v nedaleké ubytovně na střední průmyslové škole. Cena za jednu noc je 250-300 korun,  v závislosti na tom, jestli budete na pokoji spát sami nebo např. s kamarádkou. Recepční jsou tam vždycky strašně moc v pohodě. Navedou vás, kam máte jít, dají vám klíčky a řeknou, že kdyby cokoliv, máte se na ně obrátit. Pokoje jsou takové standardní - postel s lůžkovinami (v případě jednolůžkového pokoje je postelí rozkládací gauč, je ale poměrně pohodlný), lampička, televize + set top box, sprcha, wc, umyvadlo, věšáky a překvapila mne i varná konvice, skleničky a hrníčky a v případě jednolůžkového pokoje také lednička - boží pro uchování jídla na další den.

Na půli cesty mezi průmyslovkou a centrem Hostýnská je večerka Žabka, takže jídlo k večeři či snídani máte na dosah ruky. Pražské ceny. Jen pozor na individua, která tam občas zavítají večer, tedy pokud se tam v pozdějších večerních hodinách vydáte.

Jinak z celého kurzu mám dobrý pocit - naše "grupa" byla moc fajn, s některými jsem stále v kontaktu. S Tomášem Dědičem se teď zdravíme na aerobic master classech :D A díky tomuto osvědčení jsem poměrně brzy našla také práci ve fitness centru jako lektorka aerobiku. Rozhodně se tedy absolvování tohoto kurzu vyplatí a já ho vřele doporučuji dalším zájemcům :)

19. února 2014

Jazykové kurzy v zahraničí

Chceš si zlepšit angličtinu v jejím přirozeném prostředí? Nebojíš se vycestovat bez rodičů do zahraničí? Chceš zažít něco nevídaného? Seznámit se s novou kulturou? Pak je to jasné - vyjeď na jazykový kurz do zahraničí!

Chci jet na jazykový kurz do zahraničí - kde a kdy hledat?
Hledat můžeš nejlépe na internetu - v České republice máme poměrně dobré zázemí pro agentury zajišťující zahraniční pobyty. Všem je jistě známé Student Agency, jsou zde ale i jiné možnost - například study.cz, Intact, ESL či EF. Projdi si jednotlivé agentury zvlášť a zjisti si podmínky a ceny pobytu. Napiš si pak jednotlivá kritéria své vysněné destinace na papír a odškrtávej si u každé společnosti, zda tvé požadavky splňuje.

Ideální je hledat půl roku předem - je možné, že dostaneš slevu za včasnou rezervaci. A letenky jsou také levnější. Další možnost, jak si slevnit pobyt, je jet s kamarádem/kamarádkou. Mohou vám dát menší množstevní slevu (v mém případě u study.cz nám strhli tisícikorunu, ale ta se taky hodí :))

Na co se připravit při přihlášení?

V prvním případě na cenu - jazykové pobyty totiž rozhodně nejsou z hlediska člověka s průměrným příjmem levnou záležitostí - ať už si to platíš sám nebo rodiče. Očekávej cenu startující na 15 000 korunách za dvoutýdenní pobyt, průměrně se to však pohybuje okolo 23 000,-. Toto jsou však ceny pouze za stravování, ubytování, výuku a obdržené materiály. Pojištění a letenka ve většině případů padá na tvá bedra, popř. po domluvě s agenturou ti to mohou zařídit. Nejde však stanovit pevnou cenu - záleží na tom, kam letíš. V rámci zemí EU je to většinou podobné - letenka se pohybuje od 3 do 6 tisíc korun. Pojištění je pak otázkou stokorun. 

Při přihlášení pak pravdivě vyplň všechny osobní údaje, které po tobě budou požadovat. Je také možné, že už dostaneš internetový rozřazovací test, který se odešle přímo na zahraniční školu a z výsledku se pak bude odvíjet skupina, do které budeš zařazen dle pokročilosti. Na vyplňování testu běž na počítač s co nejlepším internetovým připojením, které máš k dispozici - pokud ti totiž internet "vypadne" při odesílání testu, odešle se test s 0%, i když ve skutečnosti máš třeba 80%. (Z vlastní zkušenosti...) Připrav se na to, že test bude těžký - je nastavený pro vysoce pokročilé. 

Další velká otázka je: Ubytování u rodiny nebo v rezidenci? Osobně doporučuji rodinu. Je to opravdu velká zkušenost a i když náhodou schytáš špatnou rodinu, alespoň budeš mít o zkušenost navíc. Plus v rodině můžeš poznat přímo zvyky místních obyvatel a budeš pořád mluvit jazykem, kvůli kterému jsi přijel - tím budeš pořád zlepšovat své dovednosti. Samozřejmě s žitím v rodině přibývá zodpovědnost - musíš se chovat slušně a nic tam nezničit. Od rodiny dostaneš i klíče od bytu - budeš tedy moci přicházet a odcházet, jak je ti libo, a to dokonce i v noci, pokud to rodině předem oznámíš a budeš potichu. (samozřejmě cesty v noci jsou s ohledem na věk)

Po přihlášení a zaplacení si také nezapomeň uschovat doklad o zaplacení pobytu - budou ho po tobě požadovat.

Neboj se, že by byl problém s alergiemi, fóbiemi či zdravotním omezením - přijde ti totiž dotazník, podle kterého se pak bude tvá rodina řídit a bude se snažit zajistit si všechna tvá přání.

Pobyt se blíží. Co s sebou, co ještě zajistit? 

Stejně jako u vycestování za prací je důležitý cestovní doklad - cestovní pas či občanský průkaz (v případě zemí Schengenu). Dále kartička pojištěnce, kartička cestovního pojištění, popř. pokud obdržíš, tak průvodce studijním životem v destinaci. Raději si přibal ještě vytisknuté potvrzení o objednání a zaplacení pobytu. Opět - všechny důležité dokumenty si okopíruj, kopie uschovej do kufru a originály měj u sebe. Jistota je jistota. 

Očekávej, že určitě dostaneš nějaké informace o své rodině - kde bydlí, kolik je členů, kdo co má rád. Z toho si budeš moci vyvodit, co pro koho koupit. Dárky jsou opravdu důležité, upevní to mezi vámi vztahy. Přeci jen, ta rodina vás bude živit a starat se o vás, i když za to něco dostane zaplaceno. Za sebe mohu doporučit nějaké typické české výrobky jako dárky, popř. výrobky kraje, okresu, či města, odkud pocházíš. (např. mé dárky - péče o tělo Dermacol, karlovarské lázeňské oplatky, kniha v češtině i angličtině o ústeckém kraji s mnoha obrázky a zajímavostmi, pro děti pak musíte něco typicky dětského - pro holčičku hrníček s Hello Kitty, pro kluka 3D fotbalové samolepky na zeď. K dárkům pro děti musím poznamenat, že to, že tam vůbec budou, jsem se dozvěděla až na místě, takže jsme musely s kamarádkou improvizovat.) 

Oblečení snad nemusím ani vypisovat - opět záleží na tom, kam jedeš. Ale znovu jako u pracovních pobytů - nezapomeň si party oblečení :) (s ohledem na věk samozřejmě)

Kapesné - kolik? Nevím, jak moc utrácíš, ale nezapomeň na nějakou železnou rezervu. Pokud pojedeš s kreditní kartou, tak není problém, nicméně je lepší mít u sebe i nějakou hotovost. Já v době svého pobytu účet založený neměla, takže mi rodiče ušetřili a dali s sebou 500 Euro na dva týdny. Pro mě je to poměrně hodně, 100 Eur jsem přivezla zpátky. Docela dost jsem ale (musela) utratit ve Vídni na letišti za jídlo a pití, 7 hodin jsme totiž s kamarádkou čekaly na přestup...A víte určitě, jak je to na letištích "levné". Také musím počítat i to, že jsme si zaplatily 35 Euro za party na lodi, což také nebyl zrovna nutný výdaj, ale skákání v noci do hluboké mořské vody u malého ostrůvku za to stálo :) 

Průběh pobytu

Co poradit k průběhu - snad jen slušné vychování, soustavně se uč, snaž se být aktivní, udělej si procházku po okolí, abys věděl, co kde je, seznam se s někým novým a užívej si to, co to půjde. Upozorňuji, že pokud budeš mít dobrou rodinu a najdeš si dobré přátele, dojde při příjezdu i na slzičky a do týdne tvůj počet přátel na facebooku docela vzroste. 

Po příjezdu je fajn poslat zpětnou vazbu jak agentuře, tak rodině.

Přeji mnoho krásných zážitků a v případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktuj zde v komentářích nebo na e-mailu Ninule01@gmail.com :) 

Přípravné kurzy na VŠ od Tutoru

Přípravných kurzů na VŠ existuje spousta. Zajišťují je jak samotné vysoké školy, tak různé vzdělávací organizace - jedním z nich je Tutor, který mne osobně zaujal svým zázemím, slibovanou profesionalitou i širokou škálou kurzů - mezi nimi i Masmediální komunikace a PR (MKPR), kterou jsem si vybrala.

Co je Tutor? 

Tutor je jedna z nejdéle fungujících vzdělávacích společností u nás. Nabízí širokou škálu kurzů - od jazykových po přípravné na maturitu či přijímací zkoušky na VŠ. Přihlásit se může každý, kdo o dané kurzy jeví zájem, tzn. i pokud se na VŠ nechystáte, ale chcete se něco dozvědět o specifickém oboru, rozhodně to není problém a dok kurzu se můžete v pohodě přihlásit.

Chci se přihlásit - co a jak? 

Pro mě byla nejpohodlnější cesta přihlášení se na internetu. Je to opravdu jednoduché, jen zadáte své základní údaje a kurz, na který se chcete zapsat. Osobně jsem platila bankovním převodem. Je možné využít splacení na dvě poloviny, čehož jsem však já osobně nevyužila.

Kde se kurzy konají a jaké je vybavení? 

Moje kurzy probíhají v Gymnáziu prof. Jana Patočky, pět minut chůze od hlavního vlakového nádraží v Praze. Dále mohou kurzy být i v sídle Tutoru, asi 200 metrů vzdáleném od zmiňovaného gymnázia.

Na gymnáziu očekávejte klasické třídy s lavicemi a automatem na nápoje a laskominy na chodbách. Pozor - nutnost si vzít návleky na boty, jedna z těch nepříjemnějších věcí (hlavně pro něžné pohlaví). Pokud daná hodina vyžaduje promítání, vyučující si vždy poradí přineseným projektorem a notebookem, takže toto problém není. Doporučuji se tepleji  obléknout - na gymnáziu, kde se o víkendu stahuje topení, je zpočátku trochu chladněji. Během dne se však oteplí.

Sídlo Tutoru také nabízí učebny, které jsou poměrně moderně vybavené - s bílou tabulí na fixy, projektorem a židlemi s připojenými malými stolečky. Prostor jedné učebny je sice poměrně malý, pro jednu skupinku kurzů však diskrétnější a člověk se možná cítí více propojený s danou problematikou, jež se právě vyučuje. Na chodbě však najdete pouze studenou a teplou vodu z barelu.

Jak kurzy probíhají? 

Mohu mluvit pouze z vlastní zkušenosti z kurzu MKPR. Kurzy se konají jednou za čtrnáct dní, v mém případě každou sudou sobotu (přelom ledna a února se mi to tedy změnilo na každou lichou :D). Probíhají od 10.00 do 14.25, což není moc fajn, jelikož vždycky zmeškám vlak ve 14.29... Ale pokud člověk pospíchá, není problém se uvolnit dřív.

Každý vyučovací den v Tutoru se probírá jiné téma - např. já měla jednu sobotu dějiny umění, další sobotu problematické jevy českého jazyka či základy společenských věd. Vyučující se střídají v závislosti na tématu dané dne a chodí včas - kolikrát i dříve, než bych si přála. Dle mého názoru zatím předávají adekvátní a důležité informace a snaží se co nejefektivněji využít svůj čas. Ke každému tématu dávají hromadu podkladů - takže si připravte velký šanon a hodně eurodesek pro zakládání. Poměrně často mám pocit, že plno věcí už znám ze školy, ale jsem ráda, že mi takto alespoň vytřídí potřebné informace pro daný obor a věci, které můžu s klidem zapomenout.

Co když mě Tutor nepřipraví?

Je zde možnost vrácení peněz, pokud vás nevezmou ani na jeden ze tří oborů vztahujících se ke kurzu, na který jste si podali přihlášku. Což ale občas může být docela oříšek, jelikož já si například podávám přihlášku na MKPR, žurnalistiku a politologii. A politologie se ukázala jako problém - nevím tedy, co mám dělat a na co jiného se přihlásit, aby  se to vztahovalo k mkpr - do Zlína totiž nechci a o jiné (normální) mkpr u nás nevím... Takže toto je snad jediné, velké, nedořešené mínus.

Závěrem bych tedy shrnula, že se tyto kurzy poměrně vyplatí, uvědomte si, že je to investice do vašeho budoucího života. (tak  to tedy beru)  Neznamená to, že pokud projdete kurzem, že vás  automaticky vezmou na vysokou školu. Je to samozřejmě i o vaší dřině, ti vyučující vám to sami do hlavy nenalejou ;) 

Hotelová animace

Chceš jet k moři úplně zdarma? Nejsi líný a nebojíš se kontaktu s lidmi? Chceš si něco přivydělat? Máš rád pódium a ovládáš dobře alespoň jeden světový jazyk? Je ti více jak 18 let? Tak potom je tato práce pro tebe přesně to samé!

Animace - o co se vůbec jedná? 

V první řadě je nutné zmínit, že se bavíme o hotelové animaci. Ne tedy o lidech tvořících animované seriály :)

Animátor je člověk tvořící program pro návštěvníky hotelu - stará se o jejich zábavu a vyplnění času, který lidé tráví na své dovolené. Animátoři se dělí na dětské, sportovní, popř. allround (obojí dohromady). Toto je samozřejmě základní dělení, dále může být animátor specializovaný na tvorbu choregorafií, pouze taneční či herecká představení apod. Je nutné si uvědomit, že animátor nosí na svých bedrech ohromnou zodpovědnost - za děti, pomůcky, materiály, dětský klub i dospělé.

Jak zhruba vypadá denní program? (časy brát s rezervou, každá společnost či hotel to mají nastavené jinak)
10.00-12.30 Dopolední program - výtvarná dílna pro děti, hry, ranní strečink, šipky, bleskové hry (rychlé, zábavné, i pro dospělé), aerobik

15.00-18.00 Odpolední program - dětské hry venku i uvnitř, tvořivá dílna, aqua aerobik, zumba, stolní tenis, volejbal

20.30-21.00 Dětská mini discotéka

21.30-22.30 Večerní show - taneční, divadelní, divácké show
Některé společnosti pak vyžadují posezení s hosty po programu.

Dopolední i odpolední sportovní aktivity se konají zpravidla 30-55 minut.

MIN. JEDEN DEN V TÝDNU MÁ ANIMÁTOR VOLNO. 

Takto program vypadá celkem zvládnutelný díky velkým pauzám na oběd a večeři, ale je nutné připočítat občasné zkoušky choreografií na večerní show, občasné řešení situací pro klienty apod. Vše však není pouze o práci, rozhodně se najde čas i na zábavu, na kterou vás budou "tahat" sami klienti a je možné, že se vám občas stane, že se díky noční zábavě týden v kuse pořádně nevyspíte - ale za ty zážitky to stojí.

Tak teď už víme co a jak. Jenže jak se takovým animátorem stát, pokud jsem jím ještě nidky nebyl(a)?

Jak se stát animátorem? 

Pokud ještě s animací nemáš zkušenosti a chceš takto někam vyjet, hledej - nejlépe na internetu. Vyjeď si seznam všech známých českých cestovních kanceláří a zkus je obepsat, zda nemají casting (zkus hledat opravdu pouze v českých vodách, do zahraničních agentur se pouštěj až v dalších letech). Zaregistruj se na brigádové portály - např. fajn-brigady.cz a nastav si zasílání nabídek na mail. Pokud chceš jet někam v létě, tak ideální je začít hledat v období leden-březen. Pokud chceš jet v zimě, tak pak srpen-říjen.

Doporučuji jít na přijímací řízení s CASTINGEM. Je to ideální způsob poznat svého budoucího nadřízeného a skvělá příležitost předvést, co v tobě opravdu je - i když nemáš skvělý životopis, můžeš překvapit svou osobitostí oproti ostatním. Snaž se vyčnívat. Buď originální. Připrav si jednu aktivitu, kterou bys zabavil(a) hosty - předcvičování, tanec, klaunské vystoupení... fantazii se meze nekladou. Dále si připrav něco o sobě - v českém i anglickém, popř. německém či ruském jazyce.

Pokud už máš nějaké zkušenosti s animací, je zbytečné procházet castingem a dále školením. Zkus si hledat nabídky přímo s pohovorem. Můžeš prubnout i zahraniční společnosti - teď už víš, co po nich můžeš chtít.

Mohu tedy ještě dopomoci s nějakými agenturami, kterým bych osobně věřila:

CK Neckermann, CK Firo tour, CK Fischer, CK Čedok, CK Alexandria, CK BlueStyle, Rilife animation (CZ)

Pozor - je možné, že některé společnosti budou vyžadovat po uchazečích živnostenský list. To už je pak jen na tvojí ochotě si ho založit. Pokud jsi student, není to problém a pokud nepřekročíš roční limit výdělku (letos je to myslím něco kolem 56 tisíc korun), tak se ti to ani nijak nedaní. Samozřejmě s tím ale přichází komplikace jako daňové přiznání.

Co s sebou na casting?

To samozřejmě záleží na společnosti, ale pro jistotu je dobré si s sebou vzít kvalitně vytisknutou, adekvátní fotografii celé postavy i obličeje, občanský průkaz, životopis a případně nějaké certifikáty a osvědčení, kterými se můžeš pochlubit.

Casting mám úspěšně za sebou - co teď? 

Očekávej pozvánku na školení - pro nováčky ho má většina společností. Školení může trvat 2-7 dní, takže si na vymez čas. Na školení se podrobně seznámíš s ideologií dané společnosti, naučí tě základy animace, doporučí různé hry, připraví na řešení náročných životních situací a ukážou první pomoc. Pamatuj, že to, že jsi na castingu ještě neznamená, že někam v létě jedeš - jsi stále pod drobnohledem nadřízených. Sledují tvé chování, takže se snaž každou sekundou co nejvíce zaujmout.

Jupí! Přišla mi nabídka destinace! 

V tom případě jsi šťastný člověk. Tedy pokud se ti nabídka líbí - je samozřejmě možné danou destinaci odmítnout, pokud se ti opravdu líbit nebude. Pak ale není garance toho, že by ti nabídli něco jiného.

Danou nabídku si pořádně prohlédni, zkoukni recenze hotelu (invia.cz, holidaycheck.com...) a dobře si vše promysli. Nezapomeň si taky prohlédnout podmínky, které ti daná společnost nabízí - tedy plat, kde se bydlí, zda je zajištěna strava, zpáteční letenka i pojištění. Ne všechny společnosti totiž tyto benefity nabízí. Plat by neměl být pod 10 000 Kč, resp. 400 Euro měsíčně. Pokud jsi student, můžeš navíc využít slevu na dani. Možná si říkáš, že ten plat je nízký na to, že budeš pracovat 6 dní v týdnu s proměnnou pracovní dobou od 7 klidně i do 16 hodin denně. Ale musíš k tomu právě připočítat i letenku, pojištění, ubytování a jídlo.

Pokud ti daná nabídka vyhovuje, už ti nic nebrání poslat potvrzující zprávu, podepsat smlouvu a vyrazit vstříc dobrodružství!

Co s sebou?

Pokud cestuješ mimo schengenský prostor, budeš určitě potřebovat platný cestovní pas - platnost by měla být minimálně ještě do doby půl roku poté, co budeš cestovat. Pokud však zůstáváš v Schengenu, vystačíš si s platným občanským průkazem. Nezapomeň na kartičku pojištěnce, kartičku cestovního pojištění, pokud se chystáš řídit, tak i řidičský průkaz. Udělej si kopie všech těchto důležitých dokumentů + smlouvy, originály nos s sebou, kopie si vlož do kufru. A do začátku si vezmi alespoň nějaké peníze nebo minimálně kreditní kartu s sebou! Výplatu dostaneš až po prvním odpracovaném měsíci.

Dále si nezapomeň uniformu a poznávací cedulku se svým jménem (pokud již tyto věcí nebudou např. od společnosti připravená na místě). Je poměrně těžké zabalit si kufr na 2 a více měsíců a vejít se do 15 (popř. 20) kilogramů, proto často společnosti připlácejí svým zaměstnancům 10 kg nadváhy.

Z oblečení samozřejmě využiješ plavky, kraťasy, tílka apod., ale nezapomeň si přibalit i nějaké dlouhé kalhoty a mikinu či bundu, jelikož se i na jinak velice teplém místě může ochladit (z vlastní zkušenosti). A nezapomeňte na party oblečení -  bude ho hodně potřeba.

Pokud již nemáš ze školení, tak si zkus vypracovat seznam her pro děti i dospělé i s pravidly, popř. nějaké nápady na večerní scénky, tanečky na dětskou diskotéku.. a rozhodně si přibal nějakou hudbu!

Máš notebook? Výborně, pokud možno, ber ho také s sebou, tedy jestli tvůj hotel má alespoň na recepci wi-fi připojení. A nezapomeň na nějaký foťák na fotoreporty a vůbec na vzpomínky.

Jsem na místě - co teď? 

Teď už je to jen a jen na tobě. Pokud jsi dostal nějaké krabice s materiálem, vybal ho, proveď inventuru a uskladni ho, nejčastěji se to dává do zázemí dětského klubu. Jdi se seznámit s personálem - recepčními, barmany a pokud to zvládneš, tak i s manažerem hotelu. Usmívej se a buď zdvořilý! Nezapomeň na to, že místní zvyky mohou být odlišné. A pokud máš na hotelu i jiné animátory, tak s těmi se musíš dát do kontaktu co nejvíce! Samozřejmě se nezapomeň seznámit i s delegátkou tvé CK, pokud je tedy tvým zaměstanavatelem CK a ne společnost pouze zajišťující animace.

Projdi si hotel a jeho okolí, zkus si cestu na pláž i do nejbližšího obchodu, později prubni i nejbližší centrum - garantuji, že budeš z poloviny vykonávat práci delegáta a popisovat hostům, kde se co nachází. Zjisti si také výlety nabízené CK a další zajímavá místa, kam se dá dojet. Obhlédni autobusové zastávky a ceny jízdného.

Vypracuj si program a vyvěs ho na vývěsní tabuli. Dále se jím zkus co nejvíce řídit, slaď ho také podle programu jiných animačních týmů.

Seznamuj se s hosty. Pořád se usmívej, i když ti není hej. Klienti se nepřijeli dívat na zamračené "ksichty".

Pokud to tvá společnost vyžaduje, nezapomínej zasílat reporty a fotky. V některých případech za to můžeš mít prémie.

A dále už si musíš poradit. Určitě to zvládneš na jedničku s hvězdičkou!

Odjezd

Udělej důkladnou inventuru, zapiš škody a ztráty a vše pečlivě zabal. Většinou materiály zůstávají v destinaci na další sezonu. Inventuru zašli nadřízenému. Rozluč se kompletně se všemi - s hosty, aimátory, personálem hotelu, manažery, delegátem. Nic si nezapomeň. Včas vyjdi na transfer na letiště. Udělej si pár posledních fotek. A vstříc domovu :)

To je asi tak vše, co mohu napsat, myslím, že informace zde jsou poměrně vyčerpávjící. Pokud máš ještě nějaký dotaz, neváhej a kontaktuj mne - napiš buď do komentářů nebo na mail Ninule01@gmail.com.

Přeji ti šťastnou cestu a léto plné nezapomenutelných zážitků!